"Zdrowo nakręceni"

Od 1 września 2021 r. Stowarzyszenie działające przy Zespole Szkół w Birczy "Tworzymy lepszą przyszłość” realizuje projekt „Zdrowo nakręceni”. Projekt otrzymał grant w wysokości 8500 zł w ramach programu „Równać Szanse" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego rzez Fundację Civis Polonus. Autorem i koordynatorem projektu jest Agnieszka Nachman. Celem projektu jest rozwijanie pasji kulinarnych, zainteresowań związanych ze zdrowym żywieniem i aktywnością fizyczną oraz promowanie aktywnego trybu życia. W ramach działań projektowych młodzież wzięła udział w warsztatach dietetycznych, podczas których zapoznała się z regułami zdrowego odżywiania i poznała zagrożenia wynikające z niewłaściwego odżywiania się i spożywania żywności przetworzonej. Obecnie uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Juliettę Wróbel.
Kolejne planowane działania to: warsztaty fotograficzne, na których młodzi poznają podstawowe techniki fotografii i nauczą się fotografować potrawy i warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy samodzielnie będą opracowywać przepisy i przygotowywać zdrowe przekąski, potrawy i desery, uwzględniając wskazówki dietetyka. Projekt będzie realizowany do 31 stycznia 2022 r.


Ostatnio braliśmy udział w warsztatach fotograficznych i kulinarnych. Poznaliśmy podstawowe zasady fotografowania i obsługi aparatu. Podczas warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy posiłki, których przepisy przygotowali członkowie naszej grupy. Następnie wykonaliśmy zdjęcia naszych „fit” pyszności, umieścimy je w naszym „Przepiśniku”. Najprzyjemniejszym momentem była degustacja naszych potraw, wszystko było bardzo pyszne i zniknęło błyskawicznie z talerzy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.