Akademia Sieciowa CISCO przy Zespole Szkół w Birczy


Akademia Sieciowa CISCO - o oprogramie...

W 1997 roku CISCO Systems, jedna z największych firm informatycznych na świecie, uruchomiło program Cisco Networking Academy (CNA). Program ten rozwijany jest na calym swiecie. W kiludziesięciu krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie kilkaset tysięcy uczniów i studentów. Dzięki CNA mają szanse uzyskać umiejętnośći, które pozwolą im w przyszłości znaleźć swoje miejsce na rynku pracy.

Program Cisco Networking Academy oferuje uczestnikom możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Absolwenci kursów są przygotowani do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Zdobyta wiedza, udokumentowana honorowanym na całym świecie certyfikatem jest dobrą podstawą przyszłej kariery zawodowej w branży IT.

Akademia Sieciowa CISCO przy Zespole Szkół w Birczy istnieje od roku 2009. Od początku istnienia Akademii corocznie grupa uczniów technikum, a później liceum ogólnokształcącego i liceum o profilu wojskowym uzyskiwała certyfikaty ITE Essentials, CCNA Discovery, a od dwóch lat CCNA Routing&Switching. Oobecnie Akademia Sieciowa oferuje następujące kursy:

  • IT Essentials PC Hardware and Software 5.0 PL
  • Routing & Switching - wprowadzenie do sieci

Zobacz...

  • Opis kursu IT Essentials - zobacz dokument w formacie .PDF
  • Opis kursu R&S Introduction to Networks - zobacz dokument w formacie .PDF

Przypominamy, że logowanie uczestników kursu do portalu Akademii odbywa się obecnie poprzez stronę http://cisco.netacad.com - zrzut ekranowy fragmentu tej witryny poniżej. Login'y i hasła utworzone przez uczestników kursu podczas spotkania inauguracyjnego pozostają aktywne, nawet jeśli uczestnik kursu nie wykonał dotychczas żadnego logowania.